Realizacja dźwięku

Prowadzę studio dźwiękowe już od niemal 10 lat. Nagrywam wokale, głosy lektorskie, instrumenty. Zajmuję się również profesjonalnym miksem i masteringiem. Do pracy używam sprzętu analogowego i cyfrowego.

Studio

Oaktopus Studio znajduje się w Poznaniu, zlokalizowane jest ok. 6 km od centrum miasta, w niedalekim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i Nowego Zoo. Pomieszczenia reżyserskie i nagraniowe są profesjonalnie przygotowane według specjalistycznych pomiarów oraz odpowiednio dobranych ustrojów akustycznych. W zapleczu studio znajdują się łazienka i mała kuchnia, które są niezbędne podczas dłuższych sesji nagraniowych.

Usługi w zakresie realizacji dźwięku:

Nagrania muzyczne

Studio jest przygotowane do rejestracji wokali oraz instrumentów najlepszej jakości. To dzięki specjalistycznym pomiarom, adaptacji akustycznej oraz profesjonalnemu sprzętowi rejestrującemu. Podczas nagrywania muzycy pozostają w kontakcie z realizatorem za pomocą mikrofonów i słuchawek, realizator i artyści widzą się nawzajem. Gwarantuję, że pracując ze mną będziesz mógł skupić się na tym co najważniejsze – na sile własnej ekspresji.

miks

Miks to zazwyczaj najbardziej skomplikowany i czasochłonny proces obróbki dźwięku. Odpowiednie dopasowanie głośności śladów, prawidłowo osadzone partie wokalne, przestrzeń stereo i wiele innych zabiegów dźwiękowych muszą być wykonane perfekcyjnie. W zależności od nagrania lub dostarczonych śladów audio, miks może być zupełnie prosty albo bardzo złożony. Gwarantuję, że możesz liczyć na moją skrupulatność w procesie miksu.

Nagrania lektorskie

Nagrania lektorskie mają szerokie zastosowanie. Od sloganów głoszonych z wozów reklamowych i sekretarek telefonicznych, aż do audiobooków czy też pełnometrażowych filmów z narracją. Profesjonalnie przygotowane pomieszczenie Oaktopus Studio pozwala na najlepszą możliwą rejestrację głosu lektora. Nagrywający mają zapewnione udogodnienia konieczne podczas długich sesji nagraniowych: łazienka, kuchnia i oczywiście – woda.

mastering

Mastering to końcowy proces obróbki materiału dźwiękowego. Odpowiada za spójność utworów muzycznych na wydaniu (LP, EP, Single) i przygotowanie ich do publikacji w postaci CD, MP3, do serwisów streamingowych, do wideoklipów czy filmów. W tym procesie Twoje utwory ostatecznie nabiorą swojego charakteru i mocy. Pokaż mi utwór referencyjny a ja zrobię wszystko, żeby dorównać mu charakterem, dynamiką i głośnością.

Oto niektóre z projektów, przy których miałem przyjemność pracować:

moo Latte

Lub po prostu Brian to Multiinstrumentalista mieszkający w Kopenhadze. Podczas prac nad masteringiem albumu Tubism miałem za zadanie nadać jego muzyce analogowego, organicznego brzmienia, w szczególności nagraniom domowych perkusjonaliów.

ADI NOWAK

Adi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych poznańskich artystów. Pracowaliśmy wspólnie nad nagraniami wokalu do albumu VR, byłem również odpowiedzialny za miks. Mastering wykonał Eprom Sounds Studio. Współpraca przy nagraniach jest kontynuowana i zapowiada się obiecująco. 

NICOLE FUNK

Nicole to uzdolniona producentka i talkbox player, rozpoznawalna w Polsce i w USA. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej z lekkością wcinać się w future funkowe (i nie tylko) rytmy, które sama produkuje. Miałem przyjemność pracować nad miksem i masteringiem jej dwóch albumów.

FESTIWAL PIOSENKI W LUBONIU

Mam za sobą pracę nad 2 edycjami festiwalu, który staje się coraz bardziej prestiżowy. Tematem ostatniej edycji były piosenki napisane przez Jacka Cygana. W tym projekcie jestem odpowiedzialny za nagrania pogłosu sali koncertowej, przygotowanie surowego materiału od nagłośnieniowców, miks i mastering.

KENSEE

Kensee to producent muzyczny, który bazuje na klasycznym Hip Hopie, jednak dodaje do niego dużo energii z syntetycznych brzmień, głębokich atmosferycznych dźwięków i powykręcanych sampli. Mieszkający na co dzień w Austrii Karol zlecił mi miks oraz mastering albumu “Mind Sex”.

Sprawdź pozostałe usługi klikając w jedną z ikon poniżej: